Nowohucki alfabet - rozgrywka

Po wakacjach powracają rozgrywki!

Jako, że wakacje właśnie się zakończyły, zapraszamy Państwa do zapisów na wrześniową rozgrywkę, tym razem pt. „Dworskie klimaty”. Dotyczyć będzie ona dawnego dworskiego oraz podkrakowskiego kolorytu Nowej Huty, którego ślady przetrwały gdzieniegdzie. I właśnie w miejsca dające możliwość obcowania z takim niecodziennym obliczem nowohuckich terenów wybierzemy się już 17 września!

Rozgrywka odbędzie się w godzinach 16-18 na os. Łuczanowice, gdzie gościć będziemy w Dworze Mycielskich oraz rozejrzymy się po Dobrach Łuczanowickich i nie tylko. W celu zapisania się do gry, należy wypełnić ankietę. Tych z Państwa, którzy obawiają się trudności z dojazdem, już dziś uspakajamy, że dla graczy zorganizowana zostanie zbiórka na przystanku „Kombinat” i wspólny przejazd do Łuczanowic. Choć oczywiście będzie można dojechać również na własną rękę i spotkać się z grupą na miejscu, czyli przed wejściem do Klubu Aneks Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, działającym w tym pięknym miejscu.

Przed rozgrywką zachęcamy do zapoznania się z trzema nowymi hasłami związanymi z historią peryferyjnych obszarów dzisiejszej Huty, które podczas wakacji zostały opublikowane w zakładce „Ciekawostki” na stronie tegorocznej edycji projektu. Są to hasła: „Cło”, „dożynki” oraz „tradycje podmiejskie”.

Tych z Państwa, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat Dóbr Łucznowickich i rodziny Mycielskich, zapraszamy do lektury albumu „NH 70 – społeczność, historia i tradycja” wydanego przez Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta w 2020 roku, w którym znajduje się wywiad z prof. Elżbietą Mycielską – Dowgiałło, córką Andrzeja Mycielskiego. Polecamy również wspomnienia samego prof. Andrzeja Mycielskiego pt. „Chwile czasu minionego”.

Szczegóły dotyczące dojazdu na rozgrywkę zostaną podane na stronie projektu na dwa dni przed grą, czyli 15 września. Do każdego ze zgłoszonych graczy zostanie również wysłana wiadomość mailowa lub sms-owa informująca o dokładnej godzinie i miejscu zbiórki.