Nowohucki alfabet - rozgrywka

Zapisy na ostatnią rozgrywkę i finał

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Nasz projekt również powoli dobiega końca, ale zanim pożegnamy się z Państwem, zapraszamy na ostatnią rozgrywkę i organizowany od razu po niej finał „Nowohuckiego alfabetu”. Oba wydarzenia odbędą się 15 października 2022 roku w centrum „starej” Nowej Huty.

Podczas spaceru, który rozpocznie się o godz. 12:00 odwiedzinami u partnera projektu – w filii 53 Biblioteki Kraków na os. Stalowym 12, zwiedzimy osiedla najbliższe „sercu” Nowej Huty czyli Kombinatowi. Dzięki temu, że w tej rozgrywce mamy ogromną przyjemność współpracować z Muzeum Nowej Huty (oddział Muzeum Krakowa), będziemy mieli okazję wstąpić w nowohuckie podziemia i poczuć, jak w czasach zimnej wojny. Aby dopełnić wymiarów wędrówki i by stała się naziemną, podziemną oraz nadziemną, damy się ponieść muzyce, która ponoć dodaje skrzydeł. Będzie ona ważnym elementem ostatniego spaceru – dzięki niej oderwiemy się od ziemi oraz codzienności i przeniesiemy w czasy, kiedy na Placu Pocztowym spotykało się mleczarki oraz nawet dalej – aż do okresu, gdy sam Mistrz Jan tworzył swoje dzieła…

Po rozgrywce udamy się na tradycyjny finał do najsłynniejszego bodaj nowohuckiego grilla – maNHattanu, gdzie wśród pięknych okoliczności przyrody zjemy pyszny posiłek. Podczas finału najwytrwalsi gracze otrzymają nagrody, zaś wszyscy zgromadzeni – pamiątkowe dyplomy udziału w projekcie.

Prosimy o zapisywanie się na rozgrywkę i finał poprzez wypełnienie ankiety dostępnej pod linkiem lub telefonicznie u koordynatorki projektu pod numerem 609 338 944.

Prosimy o przybycie na miejsce rozpoczęcia rozgrywki o 11.50 – spotykamy się przed wejściem do Biblioteki (w razie deszczu – wewnątrz). Tych z Państwa, którzy chcą uczestniczyć tylko w finale projektu, zapraszamy na godz. 14 do Grilla maNHattan na ul. Bulwarowej (nad Zalewem).

Zespół projektowy składa serdeczne podziękowania kierownictwu i pracownikom Muzeum Nowej Huty oraz całemu Muzeum Krakowa za pomoc przy organizacji IV rozgrywki „Nowohuckiego alfabetu”.

Do zobaczenia podczas ostatniego już spaceru szlakiem nowohuckich słów!