Nowohucki alfabet - rozgrywka

Piękna finałowa sobota

W sobotę 15.10.2022 odbyły się ostatnia rozgrywka i finał projektu „Nowohucki alfabet- roz(g)rywka”.

Rozgrywkę rozpoczęliśmy odwiedzinami w filii nr 53 Biblioteki Kraków. Tam wysłuchaliśmy opowieści o jednej z najstarszych bibliotek w Nowej Hucie oraz rozwiązaliśmy biblioteczne zadania. Następnie udaliśmy się na Plac Pocztowy, gdzie spotkaliśmy uroczego mleczarza, który uraczył nas mlecznymi przekąskami i opowieściami z czasów, kiedy do Huty zjeżdżali handlarze nabiału z pobliskich miejscowości. Na dalszej drodze uczestnicy napotkali zadania związane z piosenkami z dawnych lat (szczególnie tymi z Krakowem w tle) oraz zawitali do schronów na osiedlu Szkolnym, które zwiedzili dzięki uprzejmości Muzeum Krakowa. Następnie trasa powiodła nad rzekę Dłubnię oraz Zalew, gdzie mieliśmy okazję zaczerpnąć tchu w iście morskim klimacie (obok tężni solankowej) oraz udać się do Dworku Matejki.

Po sowitym wysiłku uczestnicy uzupełnili nadwątlone siły w grillu maNHattan nad Zalewem, gdzie również odbył się finał projektu. Najaktywniejsi z aktywnych otrzymali podczas niego nagrody, zaś wszyscy zgromadzeni dostali pamiątkowe dyplomy oraz pyszny i sycący grillowy poczęstunek. Na zakończenie wspólnie rozwiązaliśmy też quiz podsumowujący tegoroczną edycję projektu.

Koordynatorka projektu pragnie na koniec serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, obecność i poświęcony na projekt czas. Szczególnie tym, którzy uczestniczyli już poprzednich edycjach „Nowohuckiego alfabetu” oraz aktywnie włączyli się w tegoroczną. To Wy dajecie mi siłę do pracy i poczucie jej sensu!

Serdeczne podziękowania należą się też wszystkim partnerom oraz członkom zespołu projektowego – za pracę, wytrwałość, troskę o uczestników i siebie nawzajem. Byliście duszą i sercem projektu.

To już koniec naszych wspólnych działań, ale nie koniec nowohuckiego języka i historii. Twórzmy ją razem – jako społeczność Nowej Huty, Krakowa oraz jako sąsiedzi, przyjaciele, społecznicy…

Tego Wam życzymy na zakończenie 🙂

Do zobaczenia/usłyszenia i napisania!

Jasny, jesienny dzień. Alejka parkowa, dookoła zieleń, na ziemi sporo żółtych liści. W tle widok młodych drzewek, obok ścieżki pień grubego, powalonego drzewa. Na betonowej ścieżce stoi kilkunaście osób o różnej płci i w mocno zróżnicowanym wieku, zastanawiając się nad czymś. To uczestnicy rozgrywki projektowej, rozwiązujący zadanie podczas ostatniej gry terenowej toczącej się nad Zalewem.